Sport

Znani sportowcy twierdzą, że piwo to najlepszy izotonik

Właściwości zdrowotne piwa doceniane są od wieków. Mało kto jednak wie, że bezalkoholowe piwo Tichauer, warzone naturalnie w oparciu o ponad 120-letnie receptury to świetny izotonik pełen składników mineralnych takich jak witaminy z grupy B, potas, wapń, fosfor, ryboflawina, niacyna, magnez i cynk. Dlatego zawodnicy z hokejowego Klubu Sportowego Re-Plast Unia Oświęcim po treningach piją Tichauer Fee i rekomendują go jako najlepszy i najbardziej naturalny sposób na uzupełnienie niedoborów po wysiłku fizycznym.

Picie piwa bezalkoholowego to świetna alternatywa dla miłośników sportu jako nawadnianie organizmu po treningu. Może być stosowane jako naturalny i zdrowy izotonik dla amatorów i zawodowych sportowców na specjalnych dietach oraz po wysiłku fizycznym. Najlepszym wyborem jest Tichauer Free – klasyczny lager o wyrazistym i intensywnym aromacie. To piwo warzone naturalnie w oparciu o ponad 120-letnie receptury dawnych browarników i dlatego w jego składzie jest mnóstwo odżywczych składników. Tak smakuje prawdziwe piwo sprzed wieków, a jego smak i walory docenili hokeiści z Re-Plast Unii Oświęcim – jednego z najbardziej utytułowanych klubów hokejowych w Polsce, który ośmiokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski i dwukrotnie Puchar Polski.

Czy piwo bezalkoholowe może być izotonikiem? Oczywiście, że tak. Dodam, że dużo zdrowszym niż łatwo dostępne na siłowniach czy w klubach fitness napoje izotoniczne, w których składzie jest wiele sztucznych barwników. Do produkcji Tichauer Free potrzebna jest woda źródlana, słód jęczmienny i chmiel. Ta wyjątkowa mieszanka naturalnych składników zawiera makroelementy, witaminy, wartościowe polifenole o działaniu przeciwutleniającym i przeciwzapalnym oraz wiele przeciwutleniaczy i antyoksydantów, które przyspieszają regenerację tkanki mięśniowej. To wszystko sprawia, że ja i moi koledzy z klubu zawsze po treningu pijemy bezalkoholowy Tichauer Free – mówi Damian Piotrowicz oraz Eliezer Sherbatov, izraelski zawodnik, który latem dołączył do drużyny hokejowych wicemistrzów Polski, Re-Plast Unii Oświęcim.

Piwo idealne dla sportowców!

Składniki odżywcze zawarte w bezalkoholowym piwie wpływają odżywczo na resyntezę czerwonych krwinek. Piwo przewyższa także izotoniki zawartością potasu i magnezu nawet 15 razy! Te makroelementy wpływają na skurcze mięśni, dlatego świetnie znajduje zastosowanie po treningach. Z kolei witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe działanie układu nerwowego i zachowanie równowagi psychicznej, niezbędnej do osiągnięcia sukcesów i budowania motywacji.

Wyjątkowy smak

Sekretem smaku i bogatego składu piwa Tichauer są receptury dawnych mistrzów, którzy szczególny nacisk kładli na dolne fermentowanie w otwartych kadziach, gdzie drożdże swobodnie i bezstresowo łączą się z tlenem, co wpływa na klasyczne walory smakowo-zapachowe. Ważne jest także rygorystyczne przestrzeganie zasad leżakowania w tankach, czyli odpoczywania oraz filtrowania w ziemi okrzemkowej. Dzięki temu browarnicy zachowują wartości odżywcze piwa i uzyskują wysoką klarowność. Każdy proces wymaga odpowiednich składników i przebiega bez pośpiechu – zajmuje ściśle określoną ilość czasu, by w efekcie powstał orzeźwiający lager z delikatną nutką goryczki i finezyjnym smakiem.

Więcej informacji: http://browarobywatelski.pl

Browar Obywatelski to innowacyjne miejsce w Tychach, gdzie spotyka się biznes i kultura, tradycyjne, śląskie wartości i nowoczesne, europejskie myślenie o funkcji postindustrialnych zabudowań.  Sercem Browaru Obywatelskiego jest Tichauer Restaurant, podobnie jak sercem śląskiego domu, jest kuchnia. W historycznym wnętrzu restauracji króluje europejska kuchnia oraz tradycyjne potrawy polskie. Browar Obywatelski jest także producentem piwa Tichauer, warzonego w oparciu o klasyczne receptury sprzed 120 lat. Firma ma w planach otwarcie edukacyjnego Centrum Nieelitarnej Sztuki Multimedialnej, którego punktem centralnym będzie Tichauer Galery.

Więcej informacji: http://browarobywatelski.pl

Polecamy

Readaktor
„Tekst to myśl, która uciekła nam z głowy, aby zostać pochwycona przez papier, który jest dla niej klatką, a za razem drugą wolnością”. Od lat to zdanie motywuje mnie do tworzenia kolejnych treści. Serdecznie zapraszam. Florian Nizipiórek
http://www.podkarpackieok.pl/informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *