Warszawa

Pekao Leasing podarowało przyłbice dla Muzeum Powstania Warszawskiego

Już za dwa dni odbędzie się 76. rocznica Powstania Warszawskiego. Wiele osób, zarówno starszych jak i młodszych, wybierze się z tej okazji do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dlatego, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie odwiedzających, Pekao Leasing zdecydowało się przekazać przyłbice dla pracowników oraz seniorów odwiedzających muzeum.

Muzeum Powstania Warszawskiego działa od 2004 roku. Corocznie odwiedza je ponad pół miliona zwiedzających – w szczególności seniorów, którzy wspominają wojenne lata. Ten rok jest jednak zupełnie inny ze względu na pandemię, która wprowadziła wiele obostrzeń sanitarnych. Dlatego Pekao Leasing postanowiło zakupić przyłbice oraz przeznaczyć je dla pracowników i seniorów odwiedzających muzeum.

Od początku pandemii prowadziliśmy wśród pracowników Pekao Leasing zbiórkę pieniędzy, a uzbieraną kwotę zwielokrotniliśmy, by zakupić przyłbice ochronne i podarować je różnym instytucjom. W pierwszej kolejności postanowiliśmy przekazać 700 sztuk Muzeum Powstania Warszawskiego – dla pracowników tej instytucji oraz odwiedzających ją seniorów. Zdajemy sobie sprawę, że zarówno jedni jak i drudzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, a w związku ze zbliżającą się rocznicą Powstania Warszawskiego, chcielibyśmy szczególnie o nich zadbać – mówi Bartosz Węsierski, Członek Zarządu Pekao Leasing.

Starsze osoby zostały odizolowane w czasie pandemii. Obecnie, kiedy obostrzenia są mniejsze, szczególnie warto wspierać seniorów. Jesteśmy przekonani, że przyłbice będą dobrze wykorzystane w muzeum, a także poza jego murami – dodaje Maciej Kijo, Członek Zarządu Pekao Leasing.

Pekao Leasing Sp. z o.o. – spółka założona w 2001 r., jedna z wiodących firm leasingowych w Polsce. W ramach struktury posiada 28 oddziałów własnych na terenie całej Polski. Jako firma o uniwersalnym charakterze dopasowuje ofertę i strukturę transakcji do potrzeb klienta. Proponuje wszystkie rodzaje leasingu: m.in. leasing pojazdów, transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń, nieruchomości, a także najem długoterminowy.

Polecamy

Readaktor
„Tekst to myśl, która uciekła nam z głowy, aby zostać pochwycona przez papier, który jest dla niej klatką, a za razem drugą wolnością”. Od lat to zdanie motywuje mnie do tworzenia kolejnych treści. Serdecznie zapraszam. Florian Nizipiórek
http://www.podkarpackieok.pl/informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *