Szkoła, uczniowie, uczennica
Rzeszów Szkoły Z ostatniej chwili

Dni Otwarte szkół w nowej formule

Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych, a wraz z nim rzeszowskie szkoły prezentują swoją ofertę dydaktyczną na nowy rok szkolny. W tym roku szkolnym sytuacja jest szczególna, gdyż cała edukacja przeniosła się do sieci.  I to właśnie w sieci ósmoklasiści mogą się spotkać online z uczniami i nauczycielami ze swoich wymarzonych szkół.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie otworzy swoje onlinowe  drzwi 14 maja 2020 r. (czwartek) o godzinie 12.00 relacją live i wirtualnym spacerem po szkole.

W programie między innymi opinie uczniów o profilach nauczania w ALO, czyli: technologiach internetowych, sztuce i projektowaniu, zdrowiu i farmacji. W krótkich filmikach nauczyciele ALO zaprezentują oryginalne podejście do nauczania, na przykład matematyk poprowadzi wykład, mówiąc wierszem, a biolog – niczym gwiazda YouTube’a – zaprezentuje ciekawe eksperymenty naukowe.  Gościem specjalnym będzie Chrystian Kucharski, beatboxer. Podczas Dnia Otwartego odbędzie się pokaz premierowy katalogu IX pokazu mody pod hasłem Nasza Generacja.

ALO to oryginalne podejście do nauczania

Cały program uczniowie i rodzice będą mogli obserwować i na bieżąco w nim uczestniczyć na facebooku szkoły https://www.facebook.com/ALO.rzeszow/

Absolutną nowością będą wirtualne pokoje na platformie Blackboard, gdzie ósmoklasiści będą mogli online spotkać się na żywo z uczniami ALO i porozmawiać o szkole.

Renata Łunarska – Dyrektor ALO

Polecamy

Readaktor
„Tekst to myśl, która uciekła nam z głowy, aby zostać pochwycona przez papier, który jest dla niej klatką, a za razem drugą wolnością”. Od lat to zdanie motywuje mnie do tworzenia kolejnych treści. Serdecznie zapraszam. Florian Nizipiórek
http://www.podkarpackieok.pl/informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *