Rzeszów Z ostatniej chwili

40 osób skorzysta z dofinansowania unijnego na studia pielęgniarskie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

40 osób będzie mogło skorzystać z dofinansowania unijnego na studia pielęgniarskie uruchamiane w marcu w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Możliwość skorzystania z dofinansowania daje realizowany na uczelni projekt „Kadry dla regionu”. Kierunek pielęgniarstwo prowadzony będzie w  Kolegium Medycznym jako studia I stopnia i realizowany w tzw. systemie weekendowo-popołudniowym, żeby umożliwić skorzystanie z niego osobom pracującym. Program kształcenia obejmuje zajęcia teoretyczne oraz ponad 2000 godzin zajęć praktycznych, które odbywać się będą w licznych placówkach w całym regionie. Rekrutacja trwa do 28 lutego 2020 r. 

Na temat kierunku pielęgniarstwo – Urszuli Kąkol z Kolegium Medycznego WSIiZ

Poza tym w semestrze letnim WSIiZ po raz ostatni uruchamia studia magisterskie dla fizjoterapeutów. W związku z ustawą o zawodzie fizjoterapeuty z września 2015 roku, pełne kompetencje do wykonywania zawodu mają wyłącznie absolwenci studiów magisterskich. Posiadanie jedynie tytułu zawodowego licencjata znacznie ogranicza kompetencje i możliwości zawodowe. W ramach studiów studenci odbędą łącznie 600 godzin praktyk zawodowych. Uczelnia współpracuje z europejskimi Agencjami Pośrednictwa, oferującymi oferty praktyk, staży oraz zatrudnienia w zawodzie fizjoterapeuty w krajach Unii. Rekrutacja trwa do 31 marca 2020 r.

Od marca rusza ponadto nowa specjalność na kierunku informatyka. Odrębna ścieżka kształcenia to cyberbezpieczeństwo. Zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu rośnie z powodu wzrostu zagrożeń, ale i z powodu zaostrzających się krajowych i europejskich regulacji prawnych i wymogów nakładanych na podmioty gospodarcze. Partnerami kierunku są wiodące na rynku technologicznym firmy: Borg Warner, Cisco, PGS Software, Ideo, BMM i inne.  Zajęcia na kierunku informatyka rozpoczynają się po godzinie 15:00, dzięki czemu studenci z łatwością połączą studia z pracą. Rekrutacja trwa do 31 marca.

Dodatkowo do 28 lutego trwają zapisy na WebAkademia. To warsztat programistyczny „Front-End Developer”, przeznaczony zarówno dla osób bez przygotowania informatycznego, jak również dla tych, którzy ukończyli studia informatyczne w innych specjalnościach. Ukończenie go pozwala zdobyć umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu „Junior Front-End Developer”. Nauka trwa 7 miesięcy.

Polecamy

Readaktor
„Tekst to myśl, która uciekła nam z głowy, aby zostać pochwycona przez papier, który jest dla niej klatką, a za razem drugą wolnością”. Od lat to zdanie motywuje mnie do tworzenia kolejnych treści. Serdecznie zapraszam. Florian Nizipiórek
http://www.podkarpackieok.pl/informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *