Ropczyce

1723 osoby podpisały się pod apelem Przemysława Przybył w obronie ropczyckiego targu

W Ropczycach funkcjonuje już od blisko 30 lat miejscowy bazar, gdzie kupcy z miasta i okolic handlują  różnymi towarami od ogrodniczych po przemysłowe. Niestety jego przyszłość w obecnej formie, a co za tym idzie utrzymanie wielu rodzin, stoi pod znakiem zapytania.  W tej sprawie zebrano 1723 podpisy pod apelem przygotowanym przez ropczyckiego adwokata Przemysława Przybył. Apel ten w obecności kilkunastu przedstawicieli kupców został w przekazany burmistrzowi Ropczyc. 

W Ropczycach funkcjonuje już od blisko 30 lat miejscowy bazar, gdzie kupcy z miasta i okolic handlują  różnymi towarami od ogrodniczych po przemysłowe. Miejsce to jest popularne wśród mieszkańców. Niestety jego przyszłość w obecnej formie, a co za tym idzie utrzymanie wielu rodzin, stoi pod znakiem zapytania.  W tej sprawie zebrano 1723 podpisy pod apelem przygotowanym przez ropczyckiego adwokata Przemysława Przybył. Apel ten w obecności kilkunastu przedstawicieli kupców został w przekazany burmistrzowi Ropczyc.

Zdjęcie z przekazania apelu Burmistrzowi Ropczyc

Wszystko przez planowaną modernizację, która zmienić ma charakter ropczyckiego bazaru, ale co najważniejsze zmniejszyć ilość tzw. boksów do zaledwie kilku. Burmistrz podpisał kilka tygodni temu umowę na modernizację bazaru w ramach środków UE, projekt ten niestety zdecydowanie zmienia jego charakter oraz zakres działalności, czemu sprzeciwiają się dotychczasowi kupcy, jak i wielu mieszkańców Ropczyc.

W apelu, podpisanym przez ponad 1700 osób, ropczycki adwokat Przemysław Przybył prosi Burmistrza Ropczyc m.in. o:

  • Zapewnienie osobom dotychczas handlującym na targu w Ropczycach innej lokalizacji na terenie miasta, w której osoby te mogłyby kontynuować swoją dotychczasową działalność w trakcie modernizacji targu,  jako taką lokalizację proponuję np. niezagospodarowany grunt gminny przy Dworcu Autobusowym.
  • Zapewnienie w projekcie modernizowanego targu miejsc na stałe stoiskahandlowe dla osób dotychczas handlujących na ropczyckim targu.
  • Powołanie gminnej Komisji, której zadaniem byłaby pomoc w znalezieniu lokali lub pracy dla osób handlujących dotychczas na ropczyckim targu.

Apel ten w poniedziałek (2 września br.) o godz. 14.00 został dostarczony przez inicjatora wraz z kilkunastoma przedstawicielami ropczyckich kupców na ręce Burmistrza Miasta. Gospodarz miasta w spotkał się w sali sesyjnej z osobami, które przyszły do Urzędu Miasta. Podczas spotkania rozmawiał z poszczególnymi kupcami w obecności kilku urzędników, gdzie zapadły pewne wstępne propozycje dla kilku osób. Sam burmistrz potwierdził, że niestety nie wystarczy miejsc na zmodernizowanym bazarze dla wszystkich chętnych.  

Osoby podpisane pod  apelem zdają sobie sprawę z konieczności modernizacji ropczyckiego targu. Doceniamy także starania o pozyskanie środków unijnych na ten cel. Popieramy stworzenie warunków do bezpośredniego handlu przez miejscowych rolników. Niemniej jednak, zwracamy uwagę Pana Burmistrza na fakt, że aktualne plany dotyczące modernizacji ropczyckiego targu, wiążą się z utratą utrzymania przez blisko 30 rodzin, które od niemalże trzech dekad handlowały w tym miejscu – komentuje adwokat Przemysła Przybył, który jest autorem apelu.

Polecamy

Readaktor
„Tekst to myśl, która uciekła nam z głowy, aby zostać pochwycona przez papier, który jest dla niej klatką, a za razem drugą wolnością”. Od lat to zdanie motywuje mnie do tworzenia kolejnych treści. Serdecznie zapraszam. Florian Nizipiórek
http://www.podkarpackieok.pl/informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *