Rzeszów

WSIiZ ogłosiła wyniki rekrutacji. Rekordowe zainteresowanie studiami w języku angielskim

Młodzi ludzie z najdalszych zakątków świata przyjadą w październiku kształcić się
w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania na prestiżowych i unikatowych specjalnościach oferowanych w języku angielskim – Aviation Management, International Management, Computer Graphics czy Logistics in Transport. Studenci z Indii, Maroka, Zimbabwe, Egiptu, Malezji, USA, Tajwanu, Kazachstanu, Turcji dołączą do studentów
z Polski, którzy wybrali anglojęzyczne studia. Dział rekrutacji WSIiZ zanotował 50% wzrost liczby kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku.

– Z wyników rekrutacji jesteśmy zadowoleni, skoro po I turze przyjmiemy prawie 10% więcej studentów, niż rok temu. Wynik byłby jeszcze lepszy, gdybyśmy zliczyli kandydatów, którzy oczekują na wizy studenckie. Na studia anglojęzyczne mamy wielu chętnych z różnych zakątków świata. Dotarliśmy z naszą ofertą do najbardziej odległych miejsc – do Botswany, Indonezji, Sri Lanki czy Rwandy i również stamtąd przyjadą do nas nowi studenci. Od lat stawiamy na umiędzynarodowienie i teraz obserwujemy tego efekty. W  języku angielskim studiują u nas młodzi ludzie z prawie 50 krajów świata – mówi prof. T. Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Największym zainteresowaniem cieszy się Aviation Management (Zarządzanie lotnictwem), elitarne studia I stopnia prowadzone pod patronatem Lufthansy – jedyne takie w Polsce
i nieliczne w Europie.

– Jesteśmy bardzo konkurencyjni jeśli chodzi o czesne w porównaniu z uczelnią niemiecką czy angielską, jednocześnie oferując bardzo wiele, na przykład prestiżowe certyfikaty IATA, ARCport, możliwość praktyk i staży w międzynarodowych firmach, takich jak  Lufthansa, Borg Warner, Pratt & Whitney i wielu innych. Wykładowcy, ludzie z doświadczeniem zawodowym i pedagogicznym, przyjeżdżają do nas z Niemiec, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Zapewniamy studentom studia na najwyższym europejskim poziomie – ta wieść rozeszła się po Polsce i po świecie, stąd tak wysokie zainteresowanie tymi studiami – dodaje Magdalena Louis, Rzecznik Prasowy WSIiZ.

Chętniej na dzienne

WSIiZ od kilku lat jest w ścisłej czołówce krajowej jeśli chodzi o liczbę  kandydatów z Polski, którzy wybierają studia stacjonarne. Zanotowaliśmy wzrost aż o 70% w ciągu czterech lat, co jest ewenementem wśród polskich uczelni – Aż 60% wszystkich naszych tegorocznych kandydatów chce się kształcić w trybie stacjonarnym. To wyjątek w przypadku uczelni niepublicznych. Prawdopodobnie zajmujemy pod tym kątem 1 miejsce w Polsce – podsumowuje prof. Pomianek.

4 osoby na jedno miejsce

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania stawia na praktyczny charakter kształcenia. Najnowszym rozwiązaniem realizującym tę ideę  jest możliwość studiowania w systemie dualnym, który umożliwia studentom łączenie nauki z odbywaniem płatnego (minimum 14000 zł na rękę) stażu w firmie. W I turze rekrutacji studia dualne oferowano na 6 ścieżkach kształcenia: marketing internetowy, programowanie, projektowanie UX, finanse
i rachunkowość w zarządzaniu oraz: psychologia w zarządzaniu i biznes turystyczny. Najwięcej kandydatów złożyło podanie na programowanie. O jedno miejsce ubiegało się ponad 4 kandydatów.

Nie jest to zaskoczeniem dla Ewy Podgórskiej, szefowej Biura Karier WSIiZ, która śledzi wybory kandydatów na studia – Na rynku pracy IT wciąż wzrasta zapotrzebowanie na nowych pracowników. Firmy informatyczne poszukują do pracy zwłaszcza programistów. Co ważne, ich zarobki z roku na rok zwiększają się znacznie bardziej niż w innych branżach gospodarki. W 2018 roku w porównaniu z rokiem poprzednim zarobki początkujących programistów wzrosły aż o 9% – przywołuje dane z rynku pracy.

Najpopularniejsze: informatyka, grafika i kosmetologia

W WSIiZ na liście najpopularniejszych kierunków studiów I stopnia od kilku sezonów znajdują się: informatyka, grafika komputerowa, kosmetologia oraz logistyka. Dużym zainteresowaniem cieszy się także filologia angielska oraz jej odrębna ścieżka kształcenia –specjalizacja tłumaczeniowa z językiem chińskim.  

Zaczną bezpłatne studia

Prawie 10% kandydatów z Polski na studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) otrzymało stypendium “Bezpłatne studia dla najlepszych”, w ramach którego skorzystają ze  stypendium w wysokości 100% lub 50% czesnego, od pierwszego semestru studiów. Kandydaci z zagranicy o bezpłatną naukę we WSIiZ będą walczyć we wrześniu. – Cieszy nas, fakt, że coraz więcej kandydatów z wysoką liczbą punktów z matury wybiera naszą uczelnię. W tym roku wręcz skokowo wzrosła średnia liczba punktów wśród tych, którzy złożyli podania na studia w języku angielskim – informuje Aneta Rozborska, z działu rekrutacji WSIiZ. 

– Cieszę się, że WSIiZ jest uczelnią pierwszego wyboru dla kandydatów na studia I stopnia. W tym roku zauważyliśmy, że maturzyści zaraz po otrzymaniu wyników matury przyszli złożyć do nas podania. Nie czekali zatem, jak to miało miejsce we wcześniejszych latach, na ostatni dzień rekrutacji. Nieco inaczej wygląda sytuacja na studiach II stopnia – ci kandydaci bronią licencjat zwykle we wrześniu, dlatego wybierają studia dopiero w II turze rekrutacji. Na te podania zatem czekamy – zachęca A. Rozborska.

Polecamy

Readaktor
„Tekst to myśl, która uciekła nam z głowy, aby zostać pochwycona przez papier, który jest dla niej klatką, a za razem drugą wolnością”. Od lat to zdanie motywuje mnie do tworzenia kolejnych treści. Serdecznie zapraszam. Florian Nizipiórek
http://www.podkarpackieok.pl/informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *